Przeczytaj zanim wynajmiesz geodetę!

Jeśli chodzi o wynajęcie geodety, sama cena nie powinna być decydującym czynnikiem. Geodetę lub firmę świadczącą usługi w geodezji trzeba wybrać tak aby dobrze podchodzili do mapowania i umieli mierzyć ziemię. Nauka geodezyjna jest nauką ścisłą. Oto kilka cennych wskazówek, które powinny pomóc zaangażować Ci w projekt odpowiedniego geodetę.

Upewnij się, że geodeta jest licencjonowany przez odpowiednie władze, dzięki czemu masz pewność że może zaoferować profesjonalne usługi geodezyjne. Zatrudnianie nielicencjonowanych geodetów jest nielegalne i jego raport nie będzie również uznawany za ważny. Może to być nawet problem gospodarczy – dlatego ważne jest potwierdzenie, czy geodeta jest rzeczywiście licencjonowany.

Inspektorzy powinni mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej – zapamiętaj raz jeszcze: geodeta powinien także posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej. Jest to konieczne, aby chronić siebie, jeśli inspektor się pomyli i jego raport jest uszkodzony. Należy pamiętać, że nawet bardzo kompetentny geodeta jest zawodny i podatny na popełnienie błędów.

Geodeta powinien posiadać ubezpieczenie dla pracowników i geodeta powinien posiadać ubezpieczenie od odszkodowań, gdyż ktoś musi zapłacić za koszty, jeżeli geodeta lub któryś z jego pracowników, dozna kontuzji podczas pomiarów ziemi. Oczywiście, w niektórych krajach płacenie ubezpieczeń odszkodowań jest opcjonalne.

Czy ma doświadczenie w wykonywaniu usług?: Należy zachować ostrożność przy wyborze odpowiedniego rodzaju inspektora gdyż większość inspektorów specjalizuje się w pewnych wybranych obszarach, takich jak budowa układu, pomiary topograficzne, mapy, wiedza geodezyjna, zagospodarowanie terenu i badania brzegowe. Również to punkt, aby sprawdzić, jak długo geodeta pracuje jako profesjonalny fachowiec i czy jest doświadczony – geodeta musi być jak najbardziej kompetentny by wykonać doskonałą pracę.

Zmiany technologiczne – dowiedz się czy geodeta utrzymuje swoją wiedzę na bieżąco i jest za pan brat ze zmianami technologicznymi w swoim zawodzie i dba o aktualizację wszelkich zmianach w przepisach ustawowych. Również musisz upewnić się, czy jest on świadomy najnowszych osiągnięć, czy wie coś na temat skaningu laserowego, co daje pomoc i większą dokładność w badaniu gruntów.

Czy geodeta ma profesjonalną postawę?: Dobrze jest zaangażować geodetę, który jest specjalistą w swoim podejściu. Powinien być dobry w ramach biznesu, musi niezwłocznie odpowiedzieć na e-maile i powinien nawet wyjaśnić, jak badanie jest prowadzone.

W: geodezja

Ostatnie wpisy:

Zawód geodety Zawód geodety
Zawód geodety i jego zalety Zawód geodety i jego zalety
Praca dla geodety Praca dla geodety
Przeczytaj zanim wynajmiesz geodetę! Przeczytaj zanim wynajmiesz geodetę!

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© Dla geodetów. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.