List/Grid zagospodarowanie przestrzenne Subscribe RSS feed of category zagospodarowanie przestrzenne

Jeszcze dokładniejsze skanowanie terenu

Jeszcze dokładniejsze skanowanie terenu

Wynalezienie komputerów oraz innych urządzeń elektronicznych uczyniło nasze życie prostszym. Rozmaite narzędzia i instrumenty wykorzystują elektronikę po to, aby czynić nasze życie łatwiejszym. I ciekawszym. Geodezja to dziedzina, w której… Więcej »

Podział nieruchomości

Podział nieruchomości

Podział nieruchomości to nic innego jak wydzielenie kilku działek ewidencyjnych z jednej działki już istniejącej i oznaczonej w ewidencji gruntów. Można tego dokonać w wyniku złożenia wniosku właściciela lub użytkownika… Więcej »

Problem z granicami działek

Problem z granicami działek

Polacy mają długa i niechlubną tradycję spierania się o granice działek. Jeszcze za czasów Pierwszej Rzeczypospolitej rzeczą pospolitą były trwające całe lata, dekady, a nierzadko- całe pokolenia spory o kopce… Więcej »

Rodzaje map geodezyjnych

Rodzaje map geodezyjnych

Jeśli planujemy budowę domu musimy przygotować się na szereg formalności i stosy dokumentów. Wśród nich z pewnością znajda się mapy geodezyjne- warto więc zorientować się w ich rodzajach. Nim o… Więcej »

Projektowanie przestrzeni

Projektowanie przestrzeni

Projektowanie przestrzeni jest ważnym zadaniem władz administracyjnych zarówno na poziomie lokalnym, jak i wojewódzkim, krajowym, a nawet międzynarodowym stosownie do zawieranych specjalnych umów i ustaleń. Prace projektowe tego rodzaju obejmują… Więcej »

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej

Miejsca specjalnie stworzone z myślą o przeznaczeniu do wspólnego użytkowania lub takie, które nimi stały się na skutek wtórnego zaadoptowania ich w tym celu, odgrywają niezwykle znaczącą rolę w pejzażu… Więcej »

Projektowanie przestrzenne

Projektowanie przestrzenne

Mimo nadal trwającej migracji ludności opuszczającej wielkomiejski zgiełk na rzecz środowiska podmiejskiego, a nawet wiejskiego – w szczególności w przypadku rodzin z małymi dziećmi – ilość ludności mieszkającej w miastach… Więcej »

Przestrzenie publiczne

Przestrzenie publiczne

Jest wiele rodzajów przestrzeni publicznych i każda posiada swoistą specyfikę. Ich dokładna definicja jest przedmiotem aktualnych sporów, tym bardziej, że ich forma, znaczenie i funkcja odpowiednio do nowego trybu życia… Więcej »

Projekt działki

Projekt działki

Po długich poszukiwaniach i dyskusjach czy w mieście czy też poza nim została wreszcie zakupiona działka. Teraz należy wybrać pasujący do kształtu i uwarunkowań działki projekt domu pamiętając o tym,… Więcej »

Planowanie przestrzenne w gminie

Planowanie przestrzenne w gminie

Zasady planowania przestrzennego w Polsce są obostrzone wieloma przepisami, które zobowiązują nas nie tylko do zgodności z prawem polskim, ale także europejskim. Jest to warunkowane potrzebą dbałości o prawidłowy rozwój… Więcej »

© Dla geodetów. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.