List/Grid geodezja Subscribe RSS feed of category geodezja

Zawód geodety

Zawód geodety

Jeśli chcemy wykonywać zawód geodety, to musimy zwrócić uwagę na wiele aspektów tej pracy. Nie wystarczy tylko sprawnie posługiwać się przyrządami pomiarowymi, (co i tak nie jest wykonalne w przypadku… Więcej »

Zawód geodety i jego zalety

Zawód geodety i jego zalety

Bycie geodetą to trudny zawód, ponieważ ważne jest tutaj niemal wszystko. Kariera zaczyna się już na studiach kiedy wybiera się taki kierunek. Nauka polega na zdobywaniu wiedzy teoretycznej na temat… Więcej »

Praca dla geodety

Praca dla geodety

Geodeta to osoba bardzo ważna w wielu różnych dziedzinach. Ma to ogromne znaczenie wtedy kiedy na placu budowy będzie stawiany dom. Musi prowadzić nie tylko dokumentację geodezyjną ale również sprawdzać… Więcej »

Przeczytaj zanim wynajmiesz geodetę!

Przeczytaj zanim wynajmiesz geodetę!

Jeśli chodzi o wynajęcie geodety, sama cena nie powinna być decydującym czynnikiem. Geodetę lub firmę świadczącą usługi w geodezji trzeba wybrać tak aby dobrze podchodzili do mapowania i umieli mierzyć… Więcej »

Nowinki w branży geodezyjnej

Nowinki w branży geodezyjnej

Wprowadzony pod koniec 1990 roku, laser znany również jako geodezyjna opcja laserowego skanowania zyskuje dzisiaj na popularności wśród mierniczych firm, które chcą pozostać konkurencyjne – bowiem wiedzą, że muszą posiadać… Więcej »

Jak pracuje geodeta?

Jak pracuje geodeta?

Praca geodety może być interesującym i rozwijającym zajęciem. Zależy też wiele od tego, gdzie pracuje taka osoba. Firmy prywatne, administracja czy własna działalność. Firmy geodezyjne startują w przetargach, jeśli mamy… Więcej »

Ścieżka kariery geodety

Ścieżka kariery geodety

Odpowiadając na pytanie „Czy warto iść na geodezję?”. Geodeta to zawód, na który zawsze będzie zapotrzebowanie na rynku pracy. Choć oczywiście nie oznacza to, że jeśli skończymy studia na kierunku… Więcej »

Ważny etap inwestycji – pomiary geodezyjne

Ważny etap inwestycji – pomiary geodezyjne

Każdy, kto chce wybudować dom czy jakakolwiek inna postawić budowlę – najpierw musi skorzystać z usług geodezyjnych. Osoba, która ma uprawnienia geodezyjne, dokonuje pomiarów, sprawdza, przygotowuje plan z wyznaczeniem tych… Więcej »

Ważne pomiary geodezyjne

Ważne pomiary geodezyjne

W oparciu o: http://biokurier.pl/dom-i-ogrod/budowa-ekologicznego-domu-konsultacje-z-geodeta/ Zanim kupimy, sprzedamy działkę, zanim wybudujemy dom czy jakąkolwiek inną budowlę – zawsze trzeba wykonać pomiary geodezyjne. To pozwala określić, jakie są faktyczne wymiary działki, czy… Więcej »

Geodezja – czym zajmuje się ta dziedzina?

Geodezja – czym zajmuje się ta dziedzina?

Geodezja jest to dziedzina, zajmująca się pomiarami, ustalaniem położenia różnych punktów na ziemi itd. wynikiem prac geodezyjnych są mapy, plany itd. Tak więc geodezja to nauka zaliczana do nauk technicznych… Więcej »

© Dla geodetów. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.