Pozwolenie na budowę – zniesiono

Uzyskanie pozwolenia na budowę przynosi więcej strat niż pożytku głównie przez spędzanie czasu w urzędach, kiedy budowa stoi w miejscu i tylko marnujemy swój czas. Jednak nie tylko mowa tutaj o budowaniu nowego, ale także przebudowa domu jednorodzinnego. O to muszą się martwić tylko Ci, których zabudowanie wykraczają poza rozmiar działki. Nowelizacja prawa budowlanego pozwala na to, żeby już przebudowa domu nie była uciążliwa.
O prawo do budowy jednak będą wciąż musieli się starać inwestorzy, bo ich ten przepis nie ominie. Chodzi mianowicie o to, że pozwolenie na budowę poniekąd zmienia się na projektu budowlanego, który urząd musi odpowiednio przyjąć. Starosta powiatowy ma na to koło 30 dni aby wyrazić swoje poparcie bądź też niezadowolenie. Przepisy radykalnie się nie zmieniły, ale to zawsze jakiś krok do przodu.
Czy można tutaj mówić o nowym prawie budowlanym? Trudno zaprzeczyć ale także trudno potwierdzić. Można powiedzieć o pewnej nowelizacji ustawy, gdyż do wniosku nie trzeba będzie załączać żadnego oświadczenia między innymi o energii, wody czy też ciepła. Kiedy można mówić o oświadczeniu o dostępnie do drogi? Tylko w przypadkach kiedy będziemy mieli do czynienia z drogą krajową oraz wojewódzką.
Najważniejszym plusem w całej sprawie jest to, że zgłaszający przede wszystkim nie musi zgłaszać terminu podjęcia budowy. Nie musi terminu ustawać w urzędem. Jak powszechnie wiadomo budowana czy też remont może się przyśpieszyć kiedy jesteśmy na to gotowi bądź też opóźnić, jeśli wymagać będzie tego sytuacja albo po prostu nie będziemy dysponowali wystarczającą ilością narzędzi. Bez tych narzędzi remont może się okazać niewypałem. W przypadku, kiedy budujemy nowy dom wiemy, że brak wystarczających środków czy materiałów opóźni budowanie.
Mamy także paragraf mówiący o tym, że rozszerzono katalog obiektów budowlanych, które zostały oddane do użytku właśnie na podstawie zawiadomienia o zakończeniu budowy. Do takich obiektów należą chociażby stawy czy też warsztaty rzemieślnicze. Nowością przede wszystkim jest skrócony czas przeciwstawienia się odpowiedniej organizacji. Jeśli minie czas na sprzeciwienie się decyzji danego organu to wtedy już nie można się do niego odwołać.
Prawo budowlane stanowi jedną z najważniejszych polskich ustaw. Regulują one szeroki zakres a przede wszystkim ochronę środowiska i parę innych aspektów. W ochronie środowiska podczas działań związanych wykonywaniem rozbiórek czy też utrzymania tych obiektów. To także miejsce realizacji inwestycji związanych z różnego typu budynków różnego przeznaczenia.
To także prowadzenie działalności zawodowej. Należy pamiętać, że łamanie przepisów w tym zakresie jest przestrzegane na polu karnym oraz zawodowym. Prawo także pokazuje nam jak zachować się w przypadku katastrofy budowlanej. To prawo określa kto jakie poniesie straty w tym zakresie.
Jak widać na prawo budowlane można nanieść nowelizację przepisów. Nie jest to jakimś wyrzeczeniem, ale nie należy też w tym przypadku przesadzać. Każda zmiana prawa nie zawsze może być dobra.

W: geodezja

Ostatnie wpisy:

Zawód geodety Zawód geodety
Zawód geodety i jego zalety Zawód geodety i jego zalety
Praca dla geodety Praca dla geodety
Przeczytaj zanim wynajmiesz geodetę! Przeczytaj zanim wynajmiesz geodetę!

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© Dla geodetów. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.